door Walby » 03 okt 2013, 13:44
Net mijn platen binnengekregen van een nivatje ingevoerd vanuit Nederland.
De PDF met stappenplan is echt geweldig! en heeft de zaak een stuk makkelijker en sneller laten gaan.
Nog enkele puntjes die ik wil toevoegen:
- Als je als particulier een wagen koopt van een particulier, moet je dit zeker melden tijdens de uitvoer bij de RDW (Nederland)!
- Bij invoer bij de Belgische douane moest ik mijn voertuig niet laten zien, en hebben ze dus ook het chassis nummer en km stand niet kunnen na kijken. Dit was in Hasselt, het kan zijn dat dit wel moet op andere douane kantoren.
- Voor een gewoon voertuig moet je een homologatie keuring doen, wat niet in elk station kan en daarna nog een gewone keuring. De uitzondering hierop zijn oldtimers. Deze moeten een gewone oldtimer keuring doorgaan en dit kan in elk station (dus 1 zorg minder bij invoer van een oldtimer).
- Als je zelf je platen wil aanvragen bij de DIV (omdat je dan geen 4 weken moet wachten), ga dan op een dag dat ook de douane aanwezig is, anders sta je een uur aan te schuiven om gewoon terug weg gestuurd te worden.
- Als je een auto invoert vanuit NL waar papieren ontbreken heb je stront aan de knikker! De DIV wil dan een verklaring van verlies van papieren van de NL politie. Dezen houden zich hier niet meer mee bezig en dit document word nu opgemaakt op het gemeenten huis in de gemeenten waar hij laatst was ingeschreven in NL. En de DIV hier vind dat document op dit moment nog niet rechts geldig. Dit zal wel ooit aangepast worden, of een wel geldige procedure voor uitgeschreven worden, maar op dit moment is die er nog niet.
Suc6 ermee als je eentje wil invoeren!
Homo Sapiens non urinat in Ventum